Krótka historia marki Vans

krotka-historia-marki-vans-1

Historia firmy Vans rozpoczęła się w marcu 1966 roku w miejscowości Anaheim. To właśnie tego dnia bracia Van Doren, wraz ze swoimi trzema wspólnikami, otworzyli swój pierwszy, własny sklep, który reprezentował ich firmę „Van Doren Rubber Company”. Rzecz jasna ilość rozmaitych sklepów i fabryk działających w branży obuwniczej była w tamtych czasach niemała, dlatego też bracia oraz ich wspólnicy postanowili wprowadzić do swojego biznesu pewną innowację.

Ich sposobem na osiągnięcie sukcesu miała stać się sprzedaż butów, które były produkowane na miejscu. Pomysł ten, mimo faktu, iż był obarczony pewnym ryzykiem, pozwolił firmie na zdobycie na tyle dużej liczby klientów, by móc prowadzić dalszą działalność. Z czasem jednak sam fakt utrzymywania się na rynku przestał być wystarczający i widząc niemałe zapotrzebowanie na usługi tego typu „Van Doren Rubber Company” postanowiło, iż należy rozpocząć ekspansję na inne obszary Stanów Zjednoczonych. Lata siedemdziesiąte przyniosły firmie największe sukcesy, m.in. dzięki podpisaniu umów z Siłami Powietrznymi USA oraz Departamentem Obrony.

Jednocześnie buty Vans zaczęły zyskiwać coraz większą popularność wśród młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem deskorolkarzy. Lata siedemdziesiąte to również czas, gdy na rynek wszedł jeden z najbardziej rozpoznawalnych modeli firmy, czyli Vans#95, który do dnia dzisiejszego cieszy się wielką popularnością wśród nabywców.