W czym może pomóc naszej firmie program do księgowania?

w-czym-moze-pomoc-naszej-firmie-program-do-ksiegowania-1

Chcesz wreszcie przejść na swoje. Masz pomysł na biznes, kapitał i załatwiłeś już wszelkie formalności związane z założeniem działalności gospodarczej. Jednak pewna sprawa wciąż zaprząta Twój umysł. KSIĘGOWOŚĆ – zmora przedsiębiorców. Czy na pewno jest taka straszna?

Księgowi i biura rachunkowe zacierają ręce z zadowolenia, kiedy nowe firmy wkraczają na rynek. Wiedzą, że młodzi przedsiębiorcy będą szukać u nich pomocy w kwestiach rachunkowych. Ale czy ich radość jest tutaj uzasadniona? Dziś przecież wiele osób prowadzących działalność gospodarczą prowadzi księgowość samodzielnie za pomocą specjalnych programów do księgowania online.

Jednym z takich narzędzi jest Taxomatic (https://www.taxomatic.pl) – program nowy i dzięki temu nowoczesny. W czym może nam pomóc?

MOŻEMY ROZPATRYWAĆ PRZYCHODY I WYDATKI

w-czym-moze-pomoc-naszej-firmie-program-do-ksiegowania-2Firma, w której nie prowadzi się ewidencji wydatków oraz przychodów, na dłuższą metę nie poradzi sobie. Aby przedsiębiorstwo mogło poprawnie funkcjonować, jego przychody muszą być większe od wydatków i musi to być udokumentowane. Porządek w przysłowiowych „papierach” to kwestia pierwszorzędna i nie może być oddalana na dalszy plan. W jej utrzymaniu pomoże nam Taxomatic, który pozwala na swobodne uzupełnianie okienek zarówno wydatków jak i przychodów, które będziemy mogli poświadczyć wystawianymi fakturami i rachunkami.

MOŻEMY PROWADZIĆ KSIĘGĘ PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW

Księga przychodów i rozchodów to jedna z najpopularniejszych form rozliczania się z urzędem skarbowym. Każdy przedsiębiorca, który rozlicza się na jej zasadach, musi przedstawiać ją odpowiednim władzom. Dlatego należy prowadzić ją skrupulatnie i szczegółowo. W innym wypadku narażeni jesteśmy na wysokie kary pieniężne. Dzięki programowi Taxomatic prowadzenie księgi nie musi być wcale trudne. Wystarczy wybrać odpowiedni kafelek z interfejsu i możemy bez problemu aktualizować nasze przychody i rozchody.

w-czym-moze-pomoc-naszej-firmie-program-do-ksiegowania-3

MOŻEMY SPORZĄDZAĆ I DRUKOWAĆ DEKLARACJE DO URZĘDU SKARBOWEGO

Jeśli kontakty z urzędem skarbowym spędzają Ci sen z powiek, a na samą myśl o Jednolitym Pliku Kontrolnym dostajesz gęsiej skórki, powinieneś spróbować skorzystać z programu do księgowania. Może to pomóc Ci zrozumieć mechanizmy działania i sporządzania tego rodzaju dokumentów. A dzięki kompleksowym dodatkom oraz ciągłym aktualizacjom prawnym w aplikacji możesz mieć pewność, że wszystkie kwitki stworzysz poprawnie i nie będziesz musiał się bać kontaktów z urzędnikami.