W czym pomagają 2 popularne kalkulatory kredytowe online?

Kredyty gotówkowe, w tym także kredyty hipoteczne wymagają starannego, finansowego przygotowania. Osobie chcącej skorzystać z możliwości zaciągnięcia tego zobowiązania na pomoc przychodzą liczne kalkulatory kredytowe, których w internecie znaleźć można bardzo dużo. Co takiego oferują dwa najpopularniejsze kalkulatory i jakie informacji za ich pomocą można uzyskać? Przeanalizowane na potrzeby niniejszego artykułu zostały kalkulatory dostępne na stronie expander.pl, a także bankier.pl.

Po pierwsze – pomagają w obliczeniu zdolności kredytowej

Oba analizowane kalkulatory kredytowe przede wszystkim pomagają w obliczeniu zdolności kredytowej. Aby dowiedzieć się, czy ją mamy, konieczne jest wpisanie odpowiednich danych. Z reguły są to: dochód netto, koszty utrzymania (miesięczne), okres kredytowania w ratach, suma rat spłacanych kredytów, a także oprocentowanie. Po wpisaniu tych informacji na analizowanych stronach internetowych pojawia się przede wszystkim dostępna kwota kredytu. Dodatkowo, na stronie bankier.pl istnieje także możliwość sprawdzenia wysokości raty.

Po drugie – są pomocne w obliczeniu rat kredytu, okresie spłaty i odsetkach

Kredyty gotówkowe są nieodłącznie związane z koniecznością płacenia rat w określonym czasie, a także odsetek. Kalkulatory kredytowe pomagają w obliczeniu wysokości rat, okresie spłaty i (nieszczęsnych) odsetkach. Chcąc się tego dowiedzieć, z reguły koniecznym jest wpisanie: kwoty kredytu, ew. prowizji i jej wysokości, oprocentowania kredytu, okresu spłaty kredytu, a także rodzaj rat (równe, bądź malejące). Podobnie rzecz się ma chcąc obliczyć powyższe wartości dla kredytu hipotecznego (rządzi się on nieco odmiennymi zasadami, dlatego często posiada odrębne kalkulatory kredytowe).

Po trzecie – dowiesz się więcej chcąc uzyskać konsolidację kredytów

Atrakcyjną ofertą dla osób posiadających więcej niż jedno zobowiązanie są kredyty konsolidacyjne. Kalkulatory kredytowe w takich przypadkach są bardzo pomocnym i względnie obiektywnym narzędziem. Za ich pomocą, po wprowadzeniu typów zobowiązań, wysokości rat, pozostałego zadłużenia, czy oprocentowania, ukaże się łączna kwota obecnych rat, a także rata kredytu konsolidacyjnego. Kalkulator pokaże także różnice pomiędzy tymi kwotami i wyjaśni, skąd się one wzięły.

Funkcjonalność kalkulatorów jest znacznie większa i istnieje naprawdę bardzo wiele informacji, które to dzięki nim można pozyskać. Analizowane przypadki nie są jedynymi, o czym była już mowa.

Warto się rozejrzeć! Przy minimum starań każdy zainteresowany pozyska wszystkie informacje, na jakich mu zależy!