Wybór studia do wykończenia mieszkania pod klucz

Aby mieć zarówno estetyczne, jak i pragmatyczne wnętrze, trzeba liczyć się z koniecznością poświęcenia czasu oraz nerwów, o pieniądzach nie wspominając. Dlatego coraz popularniejszą praktyką jest zwracanie się o pomoc do studia projektowego, oferującego pomoc w wykańczaniu mieszkania. Jednak efekt w dużej mierze zależy od tego, jakich specjalistów wybierzemy. W tym artykule przedstawimy kryteria, jakimi powinna kierować się osoba w trakcie selekcji. 

Portfolio

Teoria teorią, ale nie będzie miała ona racji bytu bez praktyki. Kwestia doświadczenia nabywanego przez realizowanie poszczególnych projektów jest uważana za najważniejszą, gdy dochodzi do oceny danej firmy. Dlatego rozsądnie jest zainteresować się tymi, które funkcjonują na rynku od dłuższego czasu i mogą pochwalić się bogatym dorobkiem, równoznacznym z dużą ilością usatysfakcjonowanych klientów.

Znajdując specjalistów, którzy najbardziej przypadli nam do gustu niezbędne będzie sprawdzenie ich portfolio. Przeważnie można je znaleźć na firmowych stronach internetowych. Zapoznając się z nim, możemy ocenić ich możliwości oraz styl pracy. Zalecane jest również sprawdzenie opinii innych osób na temat danego studia.

Oferowane usługi

Zanim zwrócimy się z konkretnym zapytaniem do fachowców, zastanówmy się nad swoimi oczekiwaniami. Chcąc wykończyć mieszkanie pod klucz, najlepiej będzie wdrożyć współpracę ze studiem z kadrą specjalizującą się w różnych dziedzinach. Mowa tu zarówno o projektantach, budowlańcach, jak i ekspertach w kwestiach hydraulicznych czy stolarskich tak jak firma BB Construction.

Rozbudowany zespól ludzi z odmiennych branż, będzie gwarancją dwóch rzeczy: optymalnie zrobionej pracy oraz możliwością konfiguracji mieszkania pod swój indywidualny gust. Im bardziej będzie w nim wyczuwalny charakter właściciela, tym lepiej.

Cennik

Przynajmniej pobieżna znajomość cenników, które można spotkać w tej branży, będzie niezbędna, aby nie wydać zbyt wiele pieniędzy. Przy tym trudno jest podać ogólną, z góry ustaloną kwotę za wykonanie całości zlecenia.  Minimalnie można mówić o kilkuset złotych za metr kwadratowy, za to brak przy tym górnej maksymalnej granicy. Wszystko oczywiście zależy od samego klienta.

Studia projektowe oferują przy tym różne pakiety wykończeń. Cena rośnie wraz ze zwiększeniem ilości usług.

Podsumowanie

Nie należy liczyć na to, że poszukiwania odpowiedniego studia będącego w stanie pomóc wykończyć nasze mieszkanie będzie proste. Warto jednak się do tego przyłożyć, zwłaszcza że mowa o inwestycji na wiele lat, a może nawet całe życie.